Biblioteka

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra ludzkiego."

Bibliotekarz: mgr Ewa Kowalska
Lokalizacja: segment A, I piętro
Biblioteka zaprasza wszystkich miłośników czytania w godzinach:

od poniedziałku do piątku: 7.30 - 15.00

Zadania biblioteki

Biblioteka pełni rolę pracowni wspomagającej realizację programów nauczania i wychowania, edukację kulturalną i informacyjną uczniów oraz wspiera ustawiczne kształcenie się nauczycieli. Biblioteka jest przede wszystkim terenem pracy nauczyciela- bibliotekarza z indywidualnym czytelnikiem i idealnym miejscem zazębiania się pracy z książką pod kierunkiem nauczyciela i samodzielnej inicjatywy ucznia.
biblioteka1 biblioteka2 biblioteka3

BIBLIOTEKI RZĄDZĄ

październik -MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC  BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

KONKURSY CZYTELNICZE

Czas na podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2015/2016.

Biblioteka szkolna zorganizowała w tym półroczu trzy konkursy czytelnicze.

Pierwszy z nich przeznaczony był dla klas drugich i trzecich.

Nosił tytuł „Nie udawaj Greka”.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą związków frazeologicznych. Najlepszymi znawcami frazeologizmów zostali:

• Klasa IIa

Michalina Typer, Julia Kozak, Bartosz Pryka, Zuzanna Wypchlak, Martyna Kwiatkowska, Karolina Jawura, Daria Furman

• Klasa IIb

Paulina Żyła, Karolina Witkowska, Julia Gryl, Julia Kowacka, Maja Nowak, Aleksandra Żak

• Klasa IIIb

Julia Ziębińska, Natalia Madej, Igor Radosz, Kacper Dworak, Wiktoria Czarnecka, Aleksandra Maszczyk, Kajetan Bulski, Jakub Kołodziejczyk, Julia Kowalska, Natalia Muszczek

Dla miłośników literatury fantazy  przeznaczony był drugi konkurs czytelniczy. Przyjaciele Bilbo Bagginsa, Gandalfa, Thorina jeszcze raz mieli możliwość przeżyć wiele ciekawych przygód. Najlepszymi znawcami świata z powieści Tolkiena zostali uczniowie klasy IIs:

• Dawid Wójcik,
  • Bartosz Kleszcz,
  • Szymon Zieliński,
  • Jakub Struski,
  • Dawid Cupiał,
  • Krystian Wodzyński

20 grudnia 2015r. w bibliotece odbył się konkurs pod hasłem „Cud Bożego Narodzenia – historia i polskie zwyczaje świąteczne”.

Udział w nim  wzięli uczniowie klas trzecich. Miał on formę pisemną. Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na 30 pytań związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Największą wiedzą wykazali się:

• Julia Nosek kl. IIIb
  • Wiktoria Zaporowska kl. IIIb
  • Natalia Kotnis kl. IIIa
  • Monika Pitala kl. IIIa
  • Gabriela Supernak kl. IIIa
  • Aleksandra Bugla kl. IIIa
  • Eliza Dytnerska kl. IIIb

Gratulujemy  zwycięzczyniom! Zapraszamy do zabawy!

biblioteka1 biblioteka2 biblioteka3