DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE  Po polsku o historii

10 października odbyło się dyktando niepodległościowe  skierowane do uczniów kl. IV- VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Wyzwanie ortograficzne podjęło 12 gimnazjalistów i 12  uczniów szkoły podstawowej.

Konkurs popularyzuje wiedzę na temat poprawnej polszczyzny oraz tematykę z zakresu kultury i historii narodowej Organizatorem konkursu jest  Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”, KSW Oddział w Lublińcu i ZS im. Edyty Stein w Lublińcu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Śląska Kurator Oświaty.

Komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor mgr Elżbieta Gocyła, mgr Lidia Górniak, mgr Ewa Lenartowicz wyłoni zwycięzców.  To uczniowie, którzy uzyskają 70% punktów możliwych do zdobycia.  Będą oni  reprezentowali szkołę w etapie wojewódzkim.

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali:

Klasy piąte: Maja Sołtysik Vb – opiekun mgr Grażyna Woś,

Klasy szóste: Julia Bulska VIb, Bartosz Bielawski- opiekun mgr Małgorzata Maszczyk,

Klasy siódme: Igor Kowalski VII b, Szymon Stolarski VII b, Kamila Maślanka VII d , Julia Wychowaniec VII d –        opiekun mgr Ewa Lenartowicz,   Nina Dąbrowska VII e , Zuzanna Horembała VII e , Agata Riwerska VII e – opiekun mgr Lidia Górniak,

Oddziały gimnazjalne: Aleksandra Jabłońska IIb – opiekun mgr Ewa Lenartowicz,

Natalia Czerwik III b , Monika Górska III b, Blanka Kurdybelska III b  – opiekun mgr Dorota Szewczyk.

Gratulujemy !!!

cof