Dzień Języków Europejskich w naszej szkole

26 września 2018r. kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Tego dnia uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych w ramach lekcji języka angielskiego rozwiązywali specjalnie przygotowane quizy interaktywne Kahoot. Udzielenie poprawnych odpowiedzi wymagało wiedzy o krajach europejskich, sławnych Europejczykach, znanych miejscach i rozpoznawania flag narodowych. Artystycznym akcentem świętowania była twórczość plastyczna na zadany temat i śpiewanie piosenek anglojęzycznych.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i zostali zachęceni do nauki języków obcych. Jednocześnie przypominamy o możliwości udziału w trzech projektach europejskich realizowanych w naszej szkole. O muzyce, książce i matematyce można porozmawiać w języku angielskim również z młodzieżą z krajów partnerów projektu.

Zajęcia przygotowały pani Justyna Grabowska i pani Justyna Paliga.

cz2