DZIEŃ SPORTU W GIMNAZJUM NR 5

27 maja 2016 roku obchodziliśmy Dzień Dziecka, który przybrał formę Dnia Sportu.

Życzenia od Burmistrza Miasta
Jak co roku w Dzień Dziecka Burmistrz Miasta, pan Włodzimierz Żak, przesłał każdej klasie gimnazjalnej życzenia z okazji tego radosnego święta. Kartki z ilustracjami bajek, wykonane przez plastyczkę ,panią Barbarę Pińczyńską , trafiły do wszystkich klas.

Gimnazjaliści mieli zorganozowane rozgrywki w piłkę siatkową, piłkę nożną i tenisa stołowego. Odpowiedzialni za przebieg poszczególnych dyscyplin sportowych byli: mgr Joanna Rutkowska, mgr Marek Szycowski, mgr Stanisław Kapuśniak, mgr Bartosz Hadrych, mgr Remigiusz Surma. Zwycieskie drużyny to:
  • piłka siatkowa - dziewczęta z klasy III s
  • piłka nożna - chłopcy z klasy III s
  • tenis stołowy -
W tym dniu odbył się także Konkurs Ortograficzny O pióro Dyrektora Szkoły, który jak co roku koordynują polonistki naszego gimnazjum.
I m. zajęła: Monika Górska I b.

Serdeczne gratulacje.

Natomiast w pracowni komputerowej miało miejsce przygotowanie do eliminacji wojewódzkich Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym, gdzie zasady udzielania pierwszej pomocy objaśniała uczniom mgr Magdalena Szymankiewicz.