Podsumowanie konkursów o tematyce europejskiej

17 maja 2016 roku uroczyście podsumowano tegoroczne działania związane z tematyką europejską : Powiatowy Konkurs Informatyczny z cyklu Przez Kraje Europy dla szkół gimnazjalnych, szkolny konkurs dla klas pierwszych  Podróż po Europie, międzyszkolny konkurs dla szkół podstawowych Spacer po Europie. Honorowy Patronat nad konkursami objął Burmistrz Miasta Myszkowa pan Włodzimierz Żak, fundator nagród. W spotkaniu uczestniczyli: kierownik wydziału edukacji UM , pani Jolanta Kempa, dyrektor ZSP nr 5 = pani Aleksandra Okraska, dyrektor ds. gimnazjum - pani Joanna Jurczyk, uczestnicy i  laureaci konkursów wraz z opiekunami. Koordynatorzy przedsięwzięć : pan Zbigniew Poloczek, pani Bożena Daszczyńska, pani Magdalena Szymankiewicz. Oprawę plastyczną przygotowała pani Agata Będkowska. Odbyły się zmagania konkursowe przygotowane dla uczniów szkół podstawowych i zobaczono prezentację multimedialną, która zwyciężyła w tegorocznej edycji pt. Muzyka wybranych krajów Unii Europejskiej.
 Laureaci Podróży po Europie:
I miejsce – Bartosz Dryjski klasa Ic

II miejsce – Natalia Czerwik klasa Ib
  III miejsce – Bogusław Rutecki klasa Ic.
Laureaci Spaceru po Europie:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 z Myszkowa

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Żarek
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 z Myszkowa
Laureaci Przez kraje Europy :
I miejsce – Piotr Ucieklak z Gimnazjum nr 2 w Myszkowie

II miejsce – Julia Kowalska z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie
III miejsce – Kinga Hacaś z Gimnazjum w Niegowie
III miejsce – Aleksandra Żak z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach, gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursów o tematyce europejskiej.