PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już od 17 lat na całym świecie w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: Książka to dopiero początek…

Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka, podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.

Z tej okazji biblioteka zorganizowała już po raz kolejny akcję czytelniczą pt.  Książka nas łączy. Czytamy najmłodszym. Wyzwania tego podjęły się uczennice najstarszych klas pod opieką pani mgr Ewy Kowalskiej. Podczas zajęć przygotowanych dla uczniów klas pierwszych zaprezentowano literaturę znanych poetów: Tuwima, Brzechwy, Chotomskiej, a także współczesnych twórców literatury dla dzieci. Poprzez takie zajęcia chcemy promować bibliotekę szkolną, propagować czytelnictwo i zainteresowanie książką. Akcja ma rozbudzić i kształtować kulturę czytelniczą oraz integrować środowisko szkolne.

cof