W dniu 25 września uczniowie klas IIb, IIIb i IIId uczestniczyli w pokazach fizycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Koordynatorem wyjazdu była mgr Lidia Bigajczyk – Jędrecka.

Uczniowie wyjechali z Myszkowa dwoma autokarami o godzinie 10:30. Program wykładów podzielony był na etapy tematyczne.

Pierwszy z nich nosił tytuł: ”Ciepło, zimno, gorąco, mróz” Wykładowca przybliżył nam wpływ różnych temperatur na poszczególne przedmioty codziennego użytku. Na drugim wykładzie pt. ”Elektromagnetyzm wokół nas” przedstawiono uczniom, niektóre zjawiska elektryczne i magnetyczne. Dowiedzieliśmy się, że oddziaływania elektromagnetyczne nie zawsze są bezpieczne. Trzecim i ostatnim wykładem była ”Fizyka na wakacjach”. Wykładowca omówił z nami, jak możemy poradzić sobie w niecodziennych warunkach.

Tegoroczne wykłady fizyczne uważamy za bardzo ciekawe i pomocne. Dowiedzieliśmy się bardzo interesujących rzeczy na temat otaczającego nas świata, który ściśle związany jest z fizyką.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. mgr Mariola Ściślicka, p. mgr Marzena Mazur – Gbyl, p.mgr Małgorzata Faryś, p. mgr Zbigniew Poloczek, p. mgr inż. Bożena Daszczyńska, p. mgr Marta Kozłowska.

Opracowała: Judyta Kukla IIb