I miejsce w Delegaturze Częstochowskiej!

I miejsce w Powiecie Myszkowskim !

Gimnazjum nr 5 w roku szkolnym 2016/2017 zajęło pierwsze miejsce w Delegaturze Częstochowskiej  pod względem liczby finalistów i laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty.  Mamy 7 laureatów i 2 finalistów !! !

Aleksandra Faryś i Natalia Czerwik zostały podwójnymi laureatkami. 14 czerwca dziewczyny zostały uhonorowane dyplomami i upominkami przez Śląskiego Kuratora Oświaty mgr Urszulę Bauer.

Również na szczeblu Powiatu Myszkowskiego gimnazjaliści z Piątki zajęli pierwsze miejsce.  W konkursach przedmiotowych organizowanych przez Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych możemy pochwalić się 18 laureatami.

Znaczącym osiągnięciem jest zdobycie tytułu laureata przez Zosię Szczepańczyk w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim Prawda i kłamstwo o Katyniu. Iwona Gołuchowska była najlepsza wśród gimnazjalistów Myszkowa w konkursie nt .samorządu i UE. Obie uczennice w nagrodę odwiedzą Parlament Europejski w Brukseli.

Praca Pauliny Żyły zwyciężyła w konkursie na plakat promujący nasze miasto. Jury wyróżniło uczennicę za formę i profesjonalizm wykonania.

Uczniom i nauczycielom opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!