Przedmiotowe – rok 2015/2016

Nasze sukcesy rok 2015/2016


KONKURSY PRZEDMIOTOWE  

Przedmiot Etap szkolny I etap Etap rejonowy II etap Etap rejonowy II etap Etap wojewódzki finaliściIII etap Etap wojewódzki Laureaci III etap Opiekun
J. polski 13  5 Wiktoria Duda IIa,
Aleksandra Maszczyk IIIb,
Nikol Watoła IIa,
Patrycja Karolczyk IIIb,
Igor Radosz IIIb.
Aleksandra Maszczyk IIIb mgr Ewa Lenartowicz
J. angielski 21
J. niemiecki 4 1 Krzysztofa Łukoszek IIIb Jolanta Dyrda
J. rosyjski 12 1 Igor Radosz IIIb Igor Radosz IIIb mgr Magdalena Burska
Historia 10
WOS 5
Matematyka 30 1 Aleksandra Faryś IIb Aleksandra Faryś IIb mgr Joanna Jurczyk
Fizyka 6 1 Łukasz Mazanek IIIb mgr Lidia Bigajczyk-Jędrecka
Chemia 15 2 Aleksandra Dąbek IIIb,
Łukasz Mazanek IIIb.
mgr Mariola Ściślicka
Geografia 6
Biologia 22 4 Aleksandra Faryś IIb, Maja Nowak IIb, Julia Mike IIb – opiekun: mgr Renata BerezaŁukasz Mazanek IIIb – opiekun: mgr  Marzena Mazur-Gbyl Aleksandra Faryś IIb, Maja Nowak IIb, Julia Mike IIb, Łukasz Mazanek IIIb.  Julia Mike IIb  mgr Renata Bereza
Ogółem 144 15   7 1

 

JURAJSKIE KONKURSY POWIATOWE

Nazwa konkursu I etap II etap laureaci opiekun
Jurajski Konkurs z Języka Polskiego  5
  • Daria Furman IIa
  • Aleksandra Maszczyk IIIb 
  • Maja Nowak IIb
  • Monika Pitala IIIa
 mgr Ewa Lenartowicz
mgr Dorota Szewczyk
Jurajski Konkurs z Języka Angielskiego  2    
Jurajski Konkurs z Języka Niemieckiego    
Jurajski Konkurs z Historii –   –  
Jurajski Konkurs z WOS  –  –  
Jurajski Konkurs z Biologii  5 Julia Mike   II b    Aleksandra Faryś  II bMaja Nowak  II b   Łukasz Mazanek  III b  Krystian Całka  III b      mgr Renata Berezamgr Marzena Mazur Gbyl
Jurajski Konkurs z Geografii  Tomasz Hamerla IIIb
Natalia Czerwik Ib
 mgr Agnieszka Radosz – Solska
Jurajski Konkurs z Chemii  6  Aleksandra Faryś IIb  mgr Mariola Ściślicka
Jurajski Konkurs z Fizyki  5  –  –
Jurajski Konkurs z Matematyki  5

 Aleksandra Faryś IIb

Łukasz  Mazanek  III b,  Igor Radosz III b,  Aleksandra Dąbek III b.             

 

mgr Joanna Jurczykmgr Mieczysław Zygmunt
Jurajski Konkurs z Informatyki  1  Oliwier Stefański Ib  mgr Magdalena Szymankiewicz
Jurajski Konkurs z Historii i Języka Polskiego 1  –  –

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE, REGIONALNE, WOJEWÓDZKIE

Nazwa konkursu  Organizator  Nazwiska uczniów, miejsce Opiekun
 Wojewódzki Konkurs Informatyczny „Chipset”  TZN w Częstochowie  finaliści:

  • Karolina Jawura IIa i Daria Furman IIa
  • ,Oliwier Stefański Ib i Krystian Sekuła Ib.
mgr inż. B. Daszczyńska
mgr M. Szymankiewicz
 Regionalny Konkurs na Najładniejszą Kartę Wielkanocną Gimnazjum nr 2 im. K. Baczyńskiego w Częstochowie  Monika Górska I b – II m. mgr inż. B. Daszczyńska
OgólnopolskicTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Gimnazjalnych –

  • etap rejonowy
  • etap wojewódzki
  • Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie 
  • Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
  • Im. – drużyna:Kinga Baryła, Monika Pitala, Adam Kowalczyk – IIIa
  • IV m. – drużyna:Kinga Baryła, Monika Pitala, Adam Kowalczyk – IIIa
mgr inż. B. Daszczyńska,
mgr M. Szymankiewicz
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR  2016 wyróżnienie:
Górska Monika, Stefański Oliwier  – Ib,
 Karolczyk Patrycja, Hamerla Tomasz  – IIIb
mgr Małgorzata Faryś, mgr Mieczysław Zygmunt
Ogólnopolski Konkurs
„Młodzież Zapobiega Pożarom” –

  • eliminacje powiatowe,
  • eliminacje wojewódzkie
  • Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie
  • Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
  • Adam Kowalczyk IIIa – I m.

 

  •  Adam Kowalczyk – IV m.
mgr inż. B. Daszczyńska
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX  Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie
  • Czerwik Natalia Ib –
    wynik bardzo dobry
  • Stefański Oliwier Ib –
    wynik bardzo dobry
mgr Justyna Paliga

 

KONKURSY POWIATOWE, GMINNE

Nazwa konkursu Organizator Nazwiska uczniów, miejsce Opiekun
Ogólnopolski Konkurs
„Młodzież Zapobiega Pożarom” –
eliminacje miejskie
Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Natalia Czerwik Ib – I m.
Adam Kowalczyk IIIa – II m.
Mateusz Jurczyk Ib – III m.
mgr inż. B. Daszczyńska
Matematyka w geografii LO im. J. Słowackiego w Częstochowie

Tomasz Hamerla III b – I m.

Igor Całka II b – II m.

mgr A. Radosz – Solska
VI Powiatowy Konkurs Literacki    „Nie zadawalajcie się miernotą”. 
Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

Natalia Muszczek IIIb

– laureatka 

mgr Ewa Lenartowicz
Konkurs Historyczny „Początki państwa Piastów”

 Kamil Ambroży  II b
– wyróżnienie

 mgr Zbigniew Poloczek

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE, SZKOLNE

Nazwa konkursu Organizator Nazwiska uczniów, miejsce Opiekun
Międzygimnazjalny Konkurs Techniczny  Zespół Szkół
im. X. Dunikowskiego w Zawierciu
 Monika Pitala IIIa – IIIm.   mgr M. Szymankiewicz
 Konkurs o Pióro Dyrektora Szkoły  Gimnazjum nr 5 w Myszkowie  Monika Górska Ib – I miejsce  mgr Dorota Szewczyk
V Międzyszkolny Konkurs  Mistrz Rachunku dla klas I gimnazjum.  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach Letniku  Monika Górska  IB  mgr Małgorzata Faryś
 Gra Miejska „Historia Myszkowa muralami pisana”     I m. – zespół:

Nikola Szecówka, Łukasz Mazanek, Patrycja Karolczyk, Maciej Olszewski

 mgr Zbigniew Poloczek