„The Halloween Readathon” – czytanie z dreszczykiem.

31 października w bibliotece szkolnej odbył się polsko-angielski maraton czytelniczy „Readathon – Czytaton”. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z klasyką literatury brytyjskiej „Pies Baskervillów” („The Hound of  the Baskervilles”) autorstwa sir Arthura Conana Doyla. Zajęcia miały na celu zachęcanie gimnazjalistów do czytania książek i pobudzania ich wyobraźni podczas lektury. Były też okazją do kształcenia umiejętności sporządzania notatek i opisów bibliograficznych książek. Zajęcia pokazały, że czytanie może być przyjemne, a poprzez zabawę możemy również  uczyć się języków obcych. Uczniowie czytali fragment powieści w języku ojczystym autora.

Lekcja o charakterze otwartym to propozycja rozwijania umiejętności językowych, przyswajania poprawnej wymowy brytyjskiej. Zajęcia przygotowały panie: Justyna Grabowska, Ewa Kowalska i Justyna Paliga.