Podsumowanie konkursu historycznego  „Śladami Września 39’”

18 maja  2016 roku w naszym gimnazjum przeprowadzony został konkurs historyczny dla szkół gimnazjalnych „Śladami Września 39”. Była to już jego V  edycja. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Myszkowa Pana Włodzimierz Żak który był jednocześnie fundatorem nagród i dyplomów.

Celem  konkursu „Śladami  Września 39” jest zainteresowanie młodzieży problematyką Wojny Obronnej 1939 roku, tradycjami przedwojennego Wojska Polskiego oraz historii ojczystej.

Zwycięzcą   V edycji  konkursu  „Śladami Września 39” został  Bartosz Dryjski z Gimnazjum nr 5  z Myszkowa. Miejsce drugie zajął Dariusz Świderski z Gimnazjum nr 4 a  trzecie Miłosz Sierpiński z Gimnazjum nr 5. Nagrody i dyplomy wręczyła   Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Roberta Schumana  Pani Aleksandra Okraska.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie równie chętnie wezmą udział w tym  przedsięwzięciu.

Do zobaczenia za rok.

wrzesien1