Uczniowie klas I, II i III spotkali się z funkcjonariuszami policji. Młodzież uczestniczyła w prelekcji na temat:

„Przestępczość nieletnich i odpowiedzialność prawna ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska tzw. kocenia młodszych uczniów oraz przestępczości internetowej”.

Celem wizyty policjantów Wydziału Spraw dla Nieletnich było uświadomienie młodym ludziom, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni zajmować, gdy są świadkami łamania prawa lub gdy ktoś namawia ich do czynów zakazanych. Obecni na spotkaniu gimnazjaliści zostali poinformowani, jakie zachowania są wykroczeniem, co to jest demoralizacja i  cyberprzemoc. Policjanci przypomnieli też o statusie nauczyciela w pracy. Uczniowie muszą pamiętać, że nauczyciel w szkole, tak jak policjant, jest funkcjonariuszem publicznym. Na zakończenie spotkania młodzież zadawała gościom w mundurach pytania.

Zajęcia z młodzieżą poprowadzili : asp. Barbara Poznańska, mł. asp. Robert Lipiński, mł. asp. Damian Haber oraz st. sierż. Łukasz Czapnik.