W trzecim tygodniu września Gimnazjum nr 5 w Myszkowie włączyło się do ogólnopolskiej akcji porządkowania ziemi. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami zadbali o posprzątanie najbliższej przestrzeni. W tym roku, jak zawsze, uczestnicy akcji zostali zaopatrzeni przez Urząd Miasta w worki i  rękawiczki ochronne. Uczniowie chętnie podjęli się działań podejmowanych dla czystego środowiska. Akcja miała też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży. Teraz każdy gimnazjalista wie, że segregowanie odpadów, sprzątanie po pupilu czy wrzucenie papierka do kosza ma znaczenie dla czystości naszej planety.
Akcji dodatkowo towarzyszyła wystawa plakatów o tematyce ekologicznej przygotowana pod kierunkiem pani Agaty Będkowskiej.