Warsztaty językowe

W dniu 26.10.2016r. klasy językowe – III„a” i II „c”- pod opieką wychowawców i nauczycieli języka angielskiego wzięły udział w warsztatach językowych organizowanych przez program edukacyjny NaukaBezGranic.

Nasze gimnazjum już od lat współpracuje z programem NaukaBezGranic ,zabierając uczniów klas językowych na ciekawe projekty językowe, których tematyka obejmuje historię, muzykę, film oraz literaturę krajów Zjednoczonego Królestwa. Wszystkie warsztaty prowadzone są przez rodowitych mieszkańców Wysp Brytyjskich, dzięki czemu nasi uczniowie, nie wyjeżdżając z kraju, mają okazję bezpośredniego kontaktu z autentycznym językiem angielskim

Ponownie miejscem warsztatów był Teatr Korez w Katowicach. Tematyka – Halloween, Fan and Games. Podczas wykładu sterowanego  prowadzonego przez Irlandczyka – Rickiego Mullaneya  i prezentacji multimedialnej uczniowie mogli dowiedzieć się wiele na temat  listopadowego zwyczaju Celtów. Gimnazjaliści wzięli również udział w tradycyjnych grach i zabawach. Pod koniec spotkania  mogli sprawdzić swoją wiedzę w interaktywnej grze przygotowanej w portalu „Kahoot”.

Uczniowie uczestniczyli także w projekcji filmu „Pod taflą oceanu 3D”, który zaprosił Myszkowian do podwodnego świata” koralowego trójkąta” w Azji i u wybrzeży Australii. Przekonali się, że ten piękny i kolorowy świat zależny jest nie tylko od siebie, lecz przede wszystkim od działalności człowieka.