ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ.

laleczki2019

Podczas zebrań z rodzicami 24 stycznia 2019r. w naszej szkole będzie można zakupić wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum szmacianą laleczkę. W ten sposób wspomożemy akcję prowadzoną przez UNICEF.

W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość?

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku.

Laleczki mają moc!

Stworzone w ramach projektu „Wszystkie Kolory świata” laleczki nie są zwykłymi szmacianymi zabawkami. Ona mają moc – moc pomagania! Poza tym każda jest inna, wyróżnia się swoją osobowością i pochodzeniem.
Każda z nich posiada „Akt urodzenia”, czyli informację, z jakiego pochodzi kraju, jak ma na imię, kiedy i gdzie się urodziła.

PROBLEM

Każdego roku ponad 1, 5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. A wystarczy zaszczepić dziecko, a będzie ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Niestety ponad 24 miliony dzieci, które rodzą się, co roku nie otrzymuje podstawowych szczepień zaplanowanych w pierwszych latach życia.

Celem projektu jest:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci..