”SZLAKIEM PIASTOWSKIM”

W dniach 25-26 maja 2017r. klasy IIIa i IIIb wzięły udział w wycieczce do Gniezna, Poznania i Kurnika.

Uczniowie odwiedzili miejsca związane z początkami państwowości polskiej: Katedrę w Gnieźnie i w Poznaniu, rezerwat archeologiczny w Biskupinie. Poznali zwyczaje wsi wielkopolskiej, będąc w największym polskim skansenie w Ostrowie Lednickim.

Żelaznym punktem programu była obserwacja w samo południe koziołków poznańskich i degustacja rogali świętomarcińskich.

Na zakończenie grupa zwiedzała neogotycki zamek w Kórniku, gdzie poznała m.in. historię białej damy.

W dobrych humorach i z piosenką na ustach uczniowie późnym wieczorem wrócili do Myszkowa.

Opiekunami wycieczki byli: L.Bigajczyk – Jędrecka, E.Lenartowicz, E. Kowalska, J. Rutkowska